Газон

Красивий смарагдовий газон завжди притягує погляди, як власника ділянки, так і його гостей. Проте, щоб отримати таку красу необхідно докласти немало зусиль, навіть на підготовчому етапі. Тут важливо врахувати різні чинники – від механічного складу грунту до підбору відповідного насінневого матеріалу. Самостійно виростити красивий газон своїми руками досить важко, тут необхідна кваліфікована допомога фахівців. Навіть аналіз грунту має велике значення.

Існує два варіанти отримання газону – посів насіння газонної травосуміші і настилання готового рулонного газону. Посіяти газон своїми руками, звичайно, можливо, але без відповідних базових знань не обійтися. Грунт під майбутній газон має бути родючим, з легким механічним складом. Важкі або піщані грунти абсолютно не підходять для посіву газону. Такі грунти необхідно змішувати з торфом, піском або чорноземом для одержання поживної грунтосуміші. Вибір газонної трави теж важливе питання. Існує декілька типів травосумішей для сонячних і тінистих ділянок. Навіть на одній території є місця з різним сонячним освітленням.

Для отримання рівномірного і красивого зеленого килима, сіяти потрібно за допомогою спеціальних сівалок. Одночасно з посівом насіння вносять азотні добрива. Це допоможе молодому газону швидко вкорінятися. Після посіву газонної трави всю площу необхідно рясно полити водою. Робити це краще увечері, протягом ночі волога поступово вбереться в грунт і дасть поштовх проростаючому насінню. Поливати потрібно регулярно, впродовж місяця, поки газон не утворює щільну дернину.

Компромісним варіантом влаштування газону є настилання готового 2-х річного рулонного газону. Такий спосіб дуже ефективний. За один день Ваша ділянка дивним чином перетворюється і тішить око. Перед укладанням рулонного газону ми настилаємо спеціальну сітку від кротів. Сітки потрібна більше відносно площі під рулонний газон, адже вона накладається. Також обов’язково вносити добрива. Після укладання газону, його ретельно заливають водою, особливо всі стики між дерниною.

Дуже зручно і практично, коли на ділянці змонтована система автоматичного поливу. Адже такий газон необхідно щодня поливати впродовж 2-3 тижнів, поки новий газон не вкорениться. Якщо дотримуватися всіх агротехнічних правил, то красивий і доглянутий газон Вам гарантований. Не варто забувати, що газон потрібно кілька разів в рік підживляти: навесні і влітку – азотними комплексними добривами, в кінці літа – фосфорними. Останні добрива допоможуть газону перезимувати без особливих пошкоджень. Систематичний догляд за газоном дає ефективні результати.

 

Залишити коментар