Підпірні стінки

Надати неповторного вигляду своїй ділянці і прикрасити його можна за допомогою декоративних підпірних стінок. Їх влаштовують також, щоб створити затишні куточки, захиститися від шуму вулиці, закріпити крутий схил. Якщо ділянка розташована на схилі горба у вигляді невеликих терас, то в місцях, де земля обсипається під власним тягарем, потрібні підпірні стінки. Така стінка збереже ділянку від розмиву, укріпить грунт, допоможе уникнути зсувів. І при цьому її можна зробити досить декоративною.

Підпірні стінки дозволяють підкреслити нерівності рельєфу, додати саду своєрідність і шарм, чіткіше визначити кордони композицій ландшафтного дизайну, розмежувати зони ділянки з функціональною різною спрямованістю. За допомогою цих споруд можна, наприклад, виділити дитячий майданчик або місце для відокремленого відпочинку, або замаскувати господарську зону на ділянці. Підпірна стінка може стати однією із сторін альтанки або послужити підставкою для лавки, а при браку вільного простору — навіть замінити альпійську гору.

Найбільш вдалим матеріалом для будівництва підпірних стінок є натуральний бутовий камінь. Звичайно, є обмеження – стінки вище 1м краще будувати з бетонного моноліту, який потім облицьовують іншим оздоблюваним матеріалом. При цьому потрібно ретельно прораховувати їх дренаж. Звичайно, для будівництва підпірних стінок використовують і інші матеріали, наприклад дерев’яні стовпчики і бруски, бетонні і залізобетонні плити і блоки, різні штучні камені. Якщо використовуються колоди, то їх потрібно обробити антисептиком або бітумом, захистивши від грунту яким-небудь гідроізолюючим матеріалом (руберойдом, поліетиленовою плівкою). Дерев’яні стінки красиві, але недовговічні. Тому доцільніше будувати стінки із стійкіших кам’яних і бетонних (залізобетонних) матеріалів.

Дуже ефектно виглядають складені з натурального каменю підпірні стінки з ґрунтопокривними рослинами. Добре, якщо через рукотворну перешкоду пролягатиме струмочок. Для саду можна спорудити підпірні стінки з рослинністю, що стелеться або в’юнкими рослинами, які допоможуть пом’якшити жорсткі лінії рукотворних споруд.
Перетворити свою ділянку і зробити її різнорівневою можна за допомогою декоративних підпірних стінок. Цілі їх споруди можуть бути різними: як декоративні , так і функціональні . В одних випадках , що б закріпити крутий схил і уникнути зсувів , в інших – для створення затишного куточка для відпочинку. , а також для розмежування декоративних і функціональних зон. Найбільш підходящим матеріалом для будівництва підпірних стінок є натуральний бутовий камінь. Звичайно , є обмеження – стінки вище 1м краще будувати з бетонного моноліту , який потім облицьовують іншим оздоблювальним матеріалом. При цьому потрібно ретельно прораховувати їх дренаж. Також можна використовувати дерев’яні стовпчики і бруски. Ефектно виглядає підпірна стінка з натурального каменю зі виткими або ліановими рослинами.

Залишити коментар