Декоративне освітлення

На сучасному світі само поняття «освітлення» отримало набагато ширший сенс, ніж просто освітлення вулиць наших міст. Зараз на практиці все більше стали застосовувати так зване декоративне освітлення. Це і зовнішня реклама, і яскраве підсвічування будівель і вітрин магазинів, всілякі світлодіодні вироби.

 

Декоративне ландшафтне освітлення вимагає використання світильників різної висоти і розмірів. Їх встановлюють по всій території ділянки, чітко розділивши зони освітлення. Ці світильники повинні гармонувати із загальним стилем садиби. Сьогодні можна купити ліхтарі різного дизайну і форми.
Щоб підкреслити деякі елементи ландшафтного оформлення (скульптури, малі архітектурні форми, цікаві рослини) використовують одиничні точкові ліхтарі, які на тлі нічного саду освітлюють саме один декоративний фрагмент.

         

Садове освітлення застосовується і для акцентування уваги на рукотворних ставках, фонтанах і інших водних спорудах. Тут використовують спеціальні ліхтарі, захищені від вологи, напругою не більше 24Вт. Для запобігання помилкам монтаж таких робіт слід доручати лише фахівцям.
Світлодіодне вуличне освітлення часто використовують, вмонтувавши його в дорожнє покриття на ділянці. Застосувавши таке штучне освітлення, Ви дуже скоро переконаєтеся в його практичності і дивовижній красі. Останнім часом в ландшафтній практиці стали використовуватися камені і галька, які світяться. Такий ефект виходить внаслідок напилення на поверхню каменів спеціальної флуоресцентної фарби. Вдень вона акамулює енергію, а вночі віддає. Звичайно, світло від таких каменів слабке, але його мерехтіння виглядає дуже ефектно на тлі нічного газону або в посадках рослин.
До проектування схеми декоративного освітлення саду слід віднестися дуже відповідально. Адже у результаті повинна вийти красива нічна картина Вашої ділянки, відмінна від звичного денного пейзажу.

Залишити коментар